Žemės sklypų kadastriniai (geodeziniai) matavimai

Žemės sklypų ribų nužymėjimas

Topografinių nuotraukų sudarymas

Požeminių komunikacijų kontrolinių, geodezinių nuotraukų sudarymas

Geodeziniai matavimai yra reikalingi tam, kad būtų nustatyti tikslūs žemės sklypo duomenys. Ši paslauga yra reikalinga tuomet, kada žemės sklypą planuojama išnuomoti, padalyti, parduoti ar sujungti su kitu sklypu. Taip pat geodeziniai matavimai yra reikalingi ir tuomet, kada nusprendžiama pakeisti žemės sklypo paskirtį. Geodezinių matavimų paslaugą gali atlikti tik tos įmonės, kurios turi licenciją. Matininkai ir geodezininkai yra atestuojami Nacionalinės žemės tarnybos, yra išduodami kvalifikaciniai pažymėjimai.

Geodezinių matavimų eiga

Geodezinių matavimų procesas susideda iš kelių etapų: pirmiausia, sklypą išmatuoja matininkas ir parengia reikalingus dokumentus, tuomet paruošti dokumentai perduodami Nacionalinės žemės tarnybai, o tuomet dokumentai registruojami Registrų centre. Viso šio proceso eiga paprastai priklauso nuo sklypo sudėtingumo, ploto, statinių skaičiaus ir t.t.

Kuomet darome žemės sklypo geodezinius matavimus, turime išsikviesti kaimynus su besiribojančiais žemės sklypais. Išsiunčiame laiškus, kad jūsų kaimynui yra daromi žemės sklypo geodeziniai matavimai. Jeigu žemės sklypas užfiksuotas ne LKS sistemoje arba suformuotas pagal prelimenarius matavimus, tai mes privalome kviesti kaimyną į matavimus. Jei per dešimt darbo dienų neatvyksta į matavimus, dalyvauja matininkas ir kiti kviestiniai asmenys. Tada pakartotinai siunčiamas laiškas su žemės sklypo planu ir informuojame, kad dar kartą laukiame žemės sklype, bus derinamos žemės sklypo ribos. Taigi, matote, geodeziniai matavimai – procesas, kurį įtakoja daug veiksnių.